O NÁS

Poslání spolku ADAM – autistické děti a my, z.s.

Děti s autismem žijí izolované ve svém světě, prožívají úzkosti, obavy ze selhání, což vede k prohlubování jejich sociální izolace a emočně strádají. Získat pocit sebe důvěry a sebe úcty dětem s autismem pomáhají terapie a volnočasové aktivity pod vedením odborníků. Terapeutické aktivity organizujeme od roku 2010 a pravidelně na ně dochází více než 130 děti s autismem.

Pravidelné docházení na terapeutické a volnočasové aktivity je pro děti s autismem zcela zásadní a klíčové, protože jakýkoliv nácvik změn a upevnění návyků je u těchto děti mnoholetý proces. Dětem s autismem pomáháme posilovat a zdokonalovat jejich sociální a emoční dovednosti, které později uplatní v běžném životě, což bude mít pozitivní dopad na celý rodinný systém a školní kolektiv.

Žádné dítě s autismem si nepřeje zůstat samo, touží po tom mít kamarády, ale neví jak na to.

Věříme, že autisté mohou vést život beze strachu

Když se do rodiny narodí hendikepované dítě, běžný život celé rodiny se naprosto od základů změní. Rodiče často prožívají beznaděj a stres s nímž se každý člen rodiny může vyrovnávat s jinou intenzitou a průběhem. My v ADAMovi tomu rozumíme. Zakladatelka spolku Marie Gerdová vychovává dnes již dospělého autistického syna Dominka a sama si v jeho výchově prošla velkou spoustou náročných zkoušek. Neustále hledala nové možnosti, jak by mohl Dominik rozvíjet své sociální a emoční dovednosti a začala se o problematiku autismu zajímat. A protože Marie věří v sílu komunity, ve které si lidé se společným cílem mohou navzájem pomáhat a podporovat se, založila spolek ADAM – autistické děti a my, z.s. Její záměr se vydařil a nyní spolek sdružuje více než 130 rodin, ve kterém si rodiče navzájem pomáhají, sdílí spolu starosti i radosti a hlavně ví, že na to nejsou sami.

Všechny aktivity ve spolku ADAM jsou vedeny zkušenými psychoterapeuty, psychology, speciálními pedagogy a dobrovolníky.

Pomáhat neznamená rozumět, rozumět známená pomáhat.

Mgr. Přemysl Mikoláš – psychoterapeut dětí s autismem

Náš tým